نیلوفرهای آبی در آغوش اروند
بازگشت ۶۶ شهید تازه تفحص شده به میهن اسلامی
دوشنبه ۸ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۲
کد مطلب : 7886
آبادان-خبرنگار راهیان نور- پیکرهای مطهر ۶۶ شهید تازه تفحص شده امروز از طریق آبراه اروند وارد اسکله اداره بندر و کشتیرانی آبادان شدند و مورد استقبال مردم قرار گرفتند.
نیلوفرهای آبی در آغوش اروند
به گزارش خبرنگار راهیان نور، پیکرهای مطهر ۶۶ شهید گلگون‌کفن ایران اسلامی، امروز از طریق آبراه اروندرود به اسکله اداره بندر و کشتیرانی آبادان رسید و تحویل مردم ولایتمدار آبادان شد.

پیکر این شهدا روز گذشته از هیئت عراقی تحویل نمایندگانی از سپاه و نیروی دریایی ارتش داده شد و پس‌ازآن این شهدا از طریق اروندرود به اسکله اداره بندر آبادان منتقل شدند.

پیکر این شهدا به‌وسیله یک شناور لندینگ کرافت به آبادان رسید و علی‌رغم اینکه قرار بود این شهدا در آبادان تحویل مردم داده شوند عده‌ای از مردم از روز گذشته و از شلمچه همراه این شهدا بودند.پیکر شهدای دفاع مقدس پس از پهلوگرفتن شناور بر دوش سربازانی نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران وارد خاک آبادان شدند تا بار دیگر آبادان شاهد حضور شهدای جان‌نثار انقلاب اسلامی ایران باشد.
پس از ورود شهدا به اسکله و قرائت قرآن ابتدا تشریفات نظامی توسط نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران انجام شد که در این مراسم، ناخدا حمودی فرمانده نیروی دریایی خرمشهر به مقام شهدا ادای احترام نظامی کرد.


همچنین سردار محمدباقر زاده فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح نیز در مراسم امروز حضور داشت.

پس از برگزاری تشریفات نظامی رو به روی این اسکله مراسمی با حضور عموم مردم و مسئولان شهرهای آبادان و خرمشهر برای شهدای تازه تفحص شده برگزار شد.پیکر این ۶۶ شهید پس از تشییع توسط مردم به سپاه پاسداران آبادان منتقل می‌شوند، سپس به مصلای ثامن الائمه (ع) آبادان انتقال داده‌ شده می‌شود.

آئین وداع با پیکر مطهر این ۶۶ مسافر از سفر برگشته در مصلای ثامن الائمه (ع) و در کنار مزار مطهر ۸ شهید گمنام دوران دفاع مقدس برگزار خواهد شد و مردم دیار حماسه پنجم مهر با لاله‌های خونین وداع خواهند کرد.

پیکرهای مطهر تفحص شده مربوط به مناطق عملیاتی فاو، المعامر، ام‌الرصاص، مجنون، زبیدات، شرهانی و شرق دجله است که توسط کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح کشف شدند.

گزارش از عباس عامریان_خبرنگار راهیان نور_آبادان

انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark