دل‌نوشته‌ خانواده شهید جوان مدافع حرم در سالروز تولد فرزند شهیدش
دوشنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۹
کد مطلب : 9866
تهران - راهیان نور، خانواده شهید مدافع حرم «عباس دانشگر در اولین سالروز تولد این شهید مدافع حرم پس از شهادت دل نوشته ای را خطاب به فرزندش نوشته است.
دل‌نوشته‌ خانواده شهید جوان مدافع حرم در سالروز تولد فرزند شهیدش
به گزارش راهیان نور، شهید عباس دانشگر متولد 72/2/18 یکی از جوان ترین شهدای مدافع حرم حضرت زینب(س) است که بیستم خرداد ماه سال 95 طی عملیاتی مستشاری در نبرد با تروریست های تکفیری در سوریه به فیض شهادت نائل شد.
 
 تصاویر این جوان 24ساله در قامت شهید مدافع حرم به‌خاطر ظاهر کم‌سن و سال او در عکس‌هایش، حسرت راهی را که رفته است بر دل خیلی‌ها گذاشته است. او  به خاطر ویژگی های درونی اش پس از شهادت به الگوی «جوان مومن انقلابی» برای جوانان تبدیل شد و بسیاری از جوانان از اقصی نقاط کشور علاقه خاصی نسبت به این شهید پیدا کرده اند.
 
حال به مناسبت اولین سالروز تولد شهید عباس دانشگر پس از شهادتش خانواده این شهید والامقام دل‌نوشته ای را خطاب به فرزندش نوشته است:
 
«پروانه برای پروانه شدن به تنیدن ابریشم به دور خود محتاج است که اگر نپیچد می میرد و آن ابریشم است که از کرمی چاق و زشت پروانه ای می‌سازد زیبا و حیرت آور ...
 
حکمتش را اما خیلی ها نمی دانند ... حکمت زیبایی پروانه به محبوس نگه داشتن خود هر چند در مدتی کوتاه از دست پر ظلم دنیاست ...
 
عباس جان نمی دانم از کی پیله به دور خود دمیدی...نمی دانم کی پروانه شدی و رفتی و تا دیگر نباشی اما هستی! این ماییم که نیستیم. شهید سید مرتضی آوینی می گفت پندار شما زمینیان ایراد دارد آسمانیان زنده اند و هرگز نخواهند مرد و هر روز زنده تر از دیروز.
 
پروانه ات اما می دانم در آن دشت حسابی گل کرده بود، بوی زهرا(س) میدادی پسر تو کجا و پهلو سوراخ شده کجا؟ میخ در شده بود تاوی که بردت عباس اما نبردت نگهت داشت.
 
امروز سالگرد بیست و چهارمین بهار عمر جوان مومن انقلابی در روز تولد علی اکبر حسین(ع) است. مردم! علی اکبرها در میدان رزم اند و رجز می خوانند حواسمان باشد زندگیمان را مدیون چه کسانی هستیم.
 
ای زنده تر از همه زندگان عالم ای بزرگتر از همه بزرگان هستی دستگیر این دستان آلوده به دنیا باش. ما راه را از بیراه گم کردیم و چشم امیدمان به همان خواب های مادریست که یک روزی تو را از عصاره وجودش سیر می کرد و دیگر روزش را در غم ندیدنت می گرید ...
 
تولدت مبارک عباس جان ...»
 
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark