دبیر ستاد مرکزی راهیان نور کشور:
طرح مطالعاتی اثرگذاری اردوهای راهیان نور تدوین می شود/ ثبت ملی تمامی یادمان ها در سال جاری
پنجشنبه ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۶
کد مطلب : 9848
قم - راهیان نور، سردار نادر ادیبی گفت: تعدادی از یادمان های دفاع مقدس تاکنون به ثبت ملی رسیده اند و در سال جاری تمامی یادمان ها ثبت ملی می شوند.
طرح مطالعاتی اثرگذاری اردوهای راهیان نور تدوین می شود/ ثبت ملی تمامی یادمان ها در سال جاری
به گزارش راهیان نور، سردار سرتیپ دوم پاسدار «نادر ادیبی» دبیر ستاد مرکزی راهیان نور، طی سخنانی در همایش سراسری معاونین، روسا و مدیران بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس که با حضور سردار سرتیپ بسیجی دکتر «بهمن کارگر» در قم برگزار شد، اظهار داشت: رشد منطقی و مناسبی در عرصه اعزام زائران راهیان نور و دیگر مسائل مرتبط ایجاد شده است.
 
وی افزود: در حال حاضر گستره سرزمینی دفاع مقدس از یک استان به هفت استان توسعه یافته و راهیان نور در مناطق غرب و شمالغرب و خلیج فارس طی دو سال گذشته تثبیت شده است.
 
دبیر ستاد مرکزی راهیان نور با اشاره به همدلی و فعالیت قرارگاه های مختلف در اردوهای راهیان نور افزود: قرارگاه های ارتش، ناجا، سپاه، جهاد، رسانه، فرهنگی، ستاد راهیان نور حوزه ها، دانشجویی و دانش آموزی در زمینه اردوهای راهیان نور فعال هستند.
 
وی تصریح کرد: 10 کمیته تخصصی با حضور دستگاه های اجرایی و نیروهای مسلح به ارائه خدمات در اردوهای راهیان نور می پردازند و به عنوان نمونه در حوزه بهداشت و درمان هماهنگی اقدامات خوبی را همچون بیمه و درمان رایگان زائران شاهد هستیم.
 
سردار ادیبی ادامه داد: در سال گذشته تعداد 21 یادمان در سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به ثبت ملی رسید و در سال جاری تمامی یادمان ها ثبت ملی خواهند شد.
 
وی در پایان با اشاره به تدوین طرح جامع فرهنگی و راویان دفاع مقدس خاطرنشان کرد: طرح مطالعاتی میزان اثرگذاری اردوهای راهیان نور بر زائران نیز طرح دیگری است که بزودی تدوین، آماده و اعلام می شود.
 
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark