اقدام شایسته سپاه و پلیس راه استان ایلام؛
جلسه توجیهی رانندگان کاروانهای راهیان نور
سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۳
کد مطلب : 11063
ایلام-راهیان نور- سرهنگ رضا همتی زاده در جلسه توجیهی رانندگان کاروان های راهیان نور در معاونت آماد و پشتیبانی سپاه امیرالمومنین (ع) گفت: یاد و خاطره شهدای گرانقدر ایران اسلامی باید در جامعه ماندگاری بسیار بالایی داشته باشد.
جلسه توجیهی رانندگان کاروانهای راهیان نور
 به گزارش راهیان نور، رییس پلیس راه استان ایلام در جلسه توجیهی رانندگان کاروان های راهیان نور در معاونت آماد و پشتیبانی سپاه امیرالمومنین (ع) گفت: باید فرهنگ جهاد و دفاع مقدس در قالب کاروان های راهیان نور به نسل جوان منتقل شود و یاد و خاطره شهدای گرانقدر ایران اسلامی باید در جامعه ماندگاری بسیار بالایی داشته باشد.
 
 
سرهنگ رضا همتی زاده گفت: رانندگان کاروانهای  راهیان نور باید بدانند که رانندگی در جاده های استان ایلام به دلیل کوهستانی و پرپیچ و خم  بودن نیازمند  رانندگانی است که سعه صدر داشته باشند و بتوانند قوانین راهنمایی و رانندگی را در سر لوحه کار خود قرار  داده و از ارتکاب تخلفات حادثه ساز سرعت ، سبقت ، انحراف به چپ ، استفاده از موبایل ، و صحبت کردن با سرنشینان در هنگام رانندگی  در جاده ها خودداری کنند.
 

وی همچنین در ادامه از مسئولین کاروان های راهیان نور استان خواست اتوبوس های بدون نقص فنی و مدل بالا و رانندگان حرفه ای با مجوز قانونی را  برای این سفر ها استفاده کنند.
 

رئیس پلیس راه ایلام اضافه کرد: در داخل هر کدام از اتوبوس ها تعداد یک نفر پلیس یار بسیجی به عنوان نماینده پلیس راه حضور پیدا خواهد کرد و فعالیت های راننده را کنترل و تذکرات لازم به سرنشینانی که از کمربند ایمنی استفاده نمی کنند خواهد داد.
 

وی  گفت: سامانه سپهتن که جدیدا در داخل اتوبوس ها نصب شده رفتارهای ترافیکی راننده را کنترل نموده و حتی مجاز بودن رانندگی راننده را به سیستم دیتا بیس اصلی پلیس راه گزارش می دهد ودر صورت عدم مجوز هشدار صوتی به راننده داده خواهد شد. 
 

سرهنگ همتی زاد گفت: هر راننده در ۲۴ ساعت مجاز به ۹ ساعت رانندگی می باشد و هر ۴ ساعت رانندگی مداوم ملزم به  ۱۰ دقیقه استراحت می باشند و حتی این سیستم قابلیت محاسبه ساعات رانندگی به صورت دقیق را دارد.
انتهای پیام/ 

 Share/Save/Bookmark