سردار کارگر؛
تلاش برخی عناصر برای تحریف فرمایشات امام (ره) و رهبری/ دفاع مقدس نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی است
بزرگترین تحریف دفاع مقدس، جناحی کردن آن است.
سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۵
کد مطلب : 11199
تهران-راهیان نور- رئیس ستاد مرکزی راهیان نور کشور با اشاره به سخن مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه انقلاب اسلامی به واسطه دفاع مقدس تثبیت شد، گفت: دفاع مقدس نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی محسوب می‌شود.
تلاش برخی عناصر برای تحریف فرمایشات امام (ره) و رهبری/ دفاع مقدس نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی است
به گزارش راهیان نور، سردار سرتیپ بسیجی دکتر بهمن کارگر رئیس ستاد مرکزی راهیان نور کشور در همایش «راویان دفاع مقدس» که در دانشگاه آزاد اسلامی در حال برگزار شد، اظهار داشت: اگر جا پای شهدا بگذاریم و نیت‌هایمان را درست کرده و خالصانه عمل کنیم، قطعاً شهدا دستمان را خواهند گرفت و راه را نشان خواهند داد.
 
وی افزود: نباید دفاع مقدس را جناحی کنیم. بزرگترین انحراف و تحریف این است که دفاع مقدس را جناحی کنیم؛ چراکه دفاع مقدس متعلق به همه ادیان، اقشار، مذاهب و اصناف و همه جناح‌های سیاسی در کشور است.
 
سردار کارگر بیان کرد: همانطور که بارها گفته‌ایم، دفاع مقدس کلید وحدت در کشور است. دفاع مقدس امروز به بیرون از مرزهای ما رفته است و آن چه عراق، غزه، لبنان و سوریه را نجات داده، فرهنگ دفاع مقدس است.
 
رئیس ستاد مرکزی راهیان نور کشور با اشاره به اهمیت روایتگری و مطالبات رهبر معظم انقلاب در خصوص حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس تصریح کرد: ایشان در اساسنامه بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، دو موضوع را مدنظر قرار داده و بر آن تاکید داشته‌اند؛ نخست اینکه نباید بگذاریم دفاع مقدس فراموش شود و دوم اینکه نباید اجازه دهیم دفاع مقدس دچار تحریف شود.
 
وی خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب در اسفند ماه سال 92 که خدمت ایشان رسیدیم، فرمودند که برخی به نام دفاع مقدس مراسمی می‌گیرند، اما ضد دفاع مقدس تبلیغ می‌کنند؛ لذا باید موضوع مقابله با فراموشی و تحریف به طور جدی مورد توجه قرار گیرد.
 
سردار کارگر افزود: امروز متاسفانه عده‌ای فرمایشات امام (ره) و رهبری را به صورت دیگری عنوان می‌کنند و برخی نیز می‌خواهند انقلاب را تحریف و حتی محاکمه کنند. این افراد سلیقه‌ای مصاحبه‌ای می‌کنند و مطالب را به صورت گزینشی در کنار هم قرار می‌دهند و نتیجه غلطی از آن می‌گیرند؛ لذا در چنین شرایطی باید هوشیارانه عمل کرد.
 
رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با بیان اینکه دفاع مقدس ما عرصه فضائل اخلاقی و انسانی و سرچشمه خوبی‌ها و پاکی‌ها بوده است، گفت: عده‌ای امروز بدنبال پرداختن به اشتباهات دوران دفاع مقدس هستند که پرداختن به این موضوعات نیز خود یک اشتباه است.
 
وی با اشاره به سخن مقام معظم رهبری در سوم خردادماه امسال مبنی بر اینکه انقلاب اسلامی ما به واسطه دفاع مقدس تثبیت شد، افزود: دفاع مقدس نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی محسوب می‌شود.
 
سردار کارگر به نقش تاثیرگذار دفاع مقدس در مذاکرات هسته‌ای اشاره و تصریح کرد: تمام پرستیژ مذاکره‌کنندگان ما در حوزه انرژی هسته‌ای به دفاع مقدس است و طبق گفته این عزیزان هرجا که کم می‌آوردیم، از دفاع مقدس مایه گذاشتیم.
 
رئیس ستاد مرکزی راهیان نور تمامی پیشرفت‌های موشکی، علمی، هنری و سینمایی کشور را مرهون دفاع مقدس دانست و تاکید کرد: اینکه امروز ما جزو کشور‌های قدرتمند هستیم، به واسطه دفاع مقدس و شهدا بوده است.
 
وی در ادامه با اشاره به موضوع راهیان نور عنوان کرد: سال گذشته شش میلیون بازدیدکننده از مناطق جنگی داشتیم که ۸۰ درصد بازدیدکنندگان را جوانان بین ۱۵ تا ۳۰ سال تشکیل می‌دادند.
 
سردار کارگر ادامه داد: امروز موضوع فضای مجازی در تراز انقلاب اسلامی قرار دارد و یک فناوری نوین در انتقال گنج جنگ محسوب می‌شود؛ مقام معظم رهبری نیز به این حوزه توجه ویژه دارند.
 
وی با بیان اینکه راویان ما باید حداقل آشنایی با فضای مجازی را داشته باشند، بیان کرد: فضای مجازی یک فرصت است؛ اما اگر به آن توجه نداشته باشیم به یک تهدید تبدیل می‌شود.
 
رئیس ستاد مرکزی راهیان نور کشور تاکید کرد: باید تربیت راویان جوان و استاد راویان جوان را نیز در دستور کار قرار دهیم، تا نسل‌های بعدی نیز از ارزش‌های دفاع مقدس سیرآب شوند.
انتهای پیام/Share/Save/Bookmark