نجفی برزگر؛
حمایت دانشگاه پیام نور از راهیان نور دانشجویی
شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۶
کد مطلب : 11226
خرمشهر-راهیان نور- معاون فرهنگی،اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیام نور کشور گفت:برای حرکت جامع راهیان نور به خصوص دانشگاهها نیاز به همکاری همه دستگاه ها است تا این حرکت تاثیرگذار بدون مشکل برگزار شود.
حمایت دانشگاه پیام نور از راهیان نور دانشجویی
به گزارش راهیان نور، دکتر کریم نجفی برزگر معاون فرهنگی،اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیام نور کشور گفت: در سال گذشته 16 هزار دانشجوی پیام نور از سراسر کشور به مناطق عملیاتی جنوب سفر کردند و امسال بیش از 50 هزار دانشجو متقاضی برای حضور در این مناطق اعلام آمادگی کردند اما به لحاظ محدودیت بودجه نمی توانیم بیش از آمار سال گذشته اعزام کنیم.

وی اظهار داشت: برنامه سفر دانشجویان به مناطق عملیاتی جنوب با همکاری و کمک های قابل توجه بسیج دانشجویی کشور انجام می شود.

نجفی برزگر با بیان اینکه ما وظیفه داریم که برنامه حرکت راهیان نور دانشجویی را توسعه دهیم، گفت: این موضوع در دانشگاههای استانی مورد توجه قرار گرفته و در استان خوزستان نیز لیست مراکزی که می تواند برای راهیان نور استفاده شود را در اختیار راهیان نور بسیج کشور قرار داده ایم .

وی در ادامه گفت: برای حرکت جامع راهیان نور به خصوص دانشگاهها و مراکز فرهنگی استان نیاز به همکاری است تا این حرکت تاثیرگذار بدون مشکل برگزار شود.
 
 گفت : در 15 دی ماه برنامه ای به صورت نمادین از 30 خانواده شهدای مدافع حرم در سالروز بزرگداشت شهدای دانشجوی هویزه تقدیر می شود.

نجفی برزگر، حفظ ارزش های دفاع مقدس را مهم دانست و گفت: در 15 دی سال جاری در سالروز شهدای دانشجوی هویزه بزرگداشتی از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دانشگاههای کشور برگزار می شود و دانشگاه پیام نور نقش موثری در این کنگره شهدای دانشجو دارد.

وی از حضور اساتید، دانشجویان و جامعه علمی کشور و مسئولان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در کنار شهدای هویزه خبر داد و گفت: در بزرگداشت شهدای مدافع حرم در سالروز شهادت شهدای هویزه رئیس دانشگاه پیام نور کشور و مسئولان وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری و دانشگاههای منطقه و بسیج دانشجویی کشور برگزار می شود.

نجفی برزگر، بر احیای آثار شهدای دانشجو همچون حسین علم الهدا، تاکید کرد و گفت: به تعبیر حضرت امام از دانشگاهها سرنوشت کشور رقم می خورد و آینده کشور و انقلاب اسلامی در دانشگاهها با اندیشه اساتید و دانشجویان پیوند خورده بنا بر این دانشگاهها می توانند جامعه علمی کشور را به آن افق های بالای علمی تولید اشتغال و فناوری برساند.

نجفی برزگر افزود: موضوع اقتصاد مقاومتی با اندیشه جهادی انقلاب اسلامی می تواند کشور را به سرمنزل مقصود برساند و استقلال کشور را برای ما رقم بزند.

وی با اشاره به انعقاد تفاهمنامه با سازمان تبلیغات اسلامی گفت: به زودی تفاهمنامه ای با حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی در خصوص ادبیات دفاع مقدس منعقد می شود.

نجفی برزگر افزود: در این تفاهمنامه بیش از سه هزار جلد کتاب در خصوص ادبیات انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نوشته شده و بیش از دوهزار پایان نامه ادبیات دفاع مقدس در اختیار دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاههای پیام نور سراسر کشور قرارمی گیرد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark