یه مناسبت روز خبرنگار؛
پیام تبریک روابط عمومی ستاد مرکزی راهیان نور کشور به مناسبت روز خبرنگار
دوشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۳۳
کد مطلب : 10552
خبرنگاران ، سربازان جبهه فرهنگی و رزمندگان عرصه جنگ نرم هستند که با سلاح قلم به مقابله با تهاجم فرهنگی می روند و در این راه هرخطری را بجان خریده و دلاورانه با ناآگاهی ها می جنگند.
پیام تبریک روابط عمومی ستاد مرکزی راهیان نور کشور به مناسبت روز خبرنگار
به گزارش راهیان نور، روابط عمومی و امور بین الملل ستاد مرکزی راهیان نور کشور با ارسال پیامی روز خبرنگار را به کلیه فعالان عرصه خبر و اطلاع رسانی تبریک گفت.
 
در این پیام آمده است؛

قدرت تأثیرگذاری بر افکار عمومی و تصمیمات اجتماعی قدرتی است که خاص رسانه‌­هاست.

خبرنگار به عنوان چشم بیدار و هوشیار جامعه در دستیابی به حقایق و واقعیت­‌ها رسالتی بس خطیر بر عهده دارد.

رسالت اصلی خبرنگار و رسانه یعنی انعکاس مسائل و واقعیت­‌های اجتماع و تلاش برای بهبود اوضاع جامعه و کمک به توسعه اجتماعی با در نظر گرفتن مصالح و منافع جامعه است.
 
خبرنگاری بدون تردید کاری دشوار و توام با سختی ها و مرارت های گوناگون می باشد و کسانی در این حرفه ماندگار می شوند که با پای افزاری از عشق گام در این مسیر نهاده باشند زیرا تمام مسایل و مشکلات این عرصه تنها به مدد عشق قابل تحمل است. عشق و تعهد به قلم و نگارش و رسالت خطیر و مقدس خبرنگاری است که باعث می شود خبرنگاران این مسئولیت سنگین را آن هم بدون کوچک ترین چشمداشت مادی به دوش بکشند و عجیب نیست که عده ای پا در حرفه ای گذاشته اند که هم پُرمسئولیت است و هم پر زحمت و در عین حال جزو مشاغل سخت  محسوب می شود.


خبرنگاران، سربازان جبهه فرهنگی و رزمندگان عرصه جنگ نرم هستند که با سلاح قلم به مقابله با تهاجم فرهنگی می روند و در این راه هرخطری را بجان خریده و دلاورانه با ناآگاهی ها می جنگند.


17 مرداد ماه هر سال یادآور مجاهدت رسانه ای زنان و مردان نیک اندیش و خداجویی است که پیغامبران خبرند و راویان خطر. آن ها که چونان خون نگاران شهید «محمود صارمی» «غلامرضا رهبر» و ده ها خبرنگار آزاده و ایثارگری که در راه ثبت دلاوری و مظلومیت ایران اسلامی و مردمان پاک نهادش از بذل جان و مال خویش دریغ نورزیدند و با همه وجود برای روایت صادقانه آرمان آزادی و حقیقت تلاش و همت مضاعف به خرج دادند.


فرا رسیدن ۱۷ مرداد، سالروز شهادت شهید محمود صارمی خبرنگار شهید خبرگزاری جمهوری اسلامی و روز خبرنگار را گرامی داشته و ضمن تبریک این روز به همه فعالان عرصه رسانه راهیان نور به ویژه خبرنگاران راهیان نور در جهاد رسانه ای شهید رهبر، از تمامی خبرنگاران عزیزی که در طول سال و مجاهدانه، همکاری تنگاتنگی با ستاد مرکزی راهیان نور کشور داشته و با اطلاع رسانی به موقع از فعالیت های نهاد متولی بزرگترین عملیات فرهنگی تربیتی کشور سهم بسزایی در بهبود اثرگذاری و رشد راهیان نور ایفا کرده اند، قدردانی می نماییم.


                                    روابط عمومی و امور بین الملل
                                     ستاد مرکزی راهیان نور کشور

Share/Save/Bookmark