رهبر شیعیان بحرین:
رژیم آل‌خلیفه به مذهب اهل بیت (ع) اعلام جنگ کرده است
شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۹:۱۰
کد مطلب : 3055
رهبر شیعیان بحرین طی خطبه‌های نماز جمعه امروز اعلام کرد که رژیم آل‌خلیفه علیه مذهب اهل بیت (ع) اعلام جنگ کرده است.
رژیم آل‌خلیفه به مذهب اهل بیت (ع) اعلام جنگ کرده است
به گزارش سبکبالان راهیان نور به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مقاومت اسلامی، شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان بحرین در خطبه‌های نماز جمعه امروز که در مسجد امام صادق (ع) در منطقه "الدراز" اقامه شد اعلام کرد،‌ رژیم‌آل‌خلیفه علیه مذهب اهل بین (ع) اعلام جنگ کرده و ظلم و ستم به پیروان مذهب اهل بیت (ع) را به خود این مذهب نیز سرایت داده است.

وی در خطبه‌های خود این پرسش را مطرح کرد که آیا برای شیعه بودن باید از دولت اجازه‌ بگیرم و خمس را بجز با اجازه دولت جمع آوری نکنم؟ در این صورت هزار فقیه بدون دریافت اجازه‌نامه از مقامات دولتی هیچ ارزشی ندارند.

شیخ عیسی قاسم تاکید کرد که این امر نیازمند تلاش سازمان ملل متحد و شورای امنیتی سازمان ملل برای حمایت جدی از این کشور درمقابل تبعیض مذهبی که به صورت آشکاری توسط رژیم حاکم روی می‌دهد می‌باشد؛ وی افزود این جنایتی است که برادران اهل سنت دستی در آن ندارند.

عیسی قاسم تصریح کرد که تلاش فراوان برای برچیدن مذهب و ظلم به اهل بیت (ع) یادآور دوران "بنی العباس" و تاریخ آنان است.

وی در ادامه سخنان خود تاکید کرد چهار عامل موجب می‌شود که بگوییم مقامات بحرینی درحال بروز رفتار‌های تروریستی از خود هستند، بازداشت‌ها، یورش‌ها، رویداد‌هایی مانند قتل و زخمی شدن افراد که در زندان‌ها و خارج از آنها رخ داده و محاکمه‌های فراوان که منجر به صدور احکام بیرحمانه‌ای می‌شود، وضع کردن قوانین ظالمانه برای مواجهه با جنبش‌های مسالمت آمیز مردمی، ممانعت از اصلاحات که رژیم را مجبور به تشدید فعالیت‌های امنیتی و زیاده روی در سرکوب می‌کند،‌ رسانه تروریستی و سکوت درمقابل فتواهای تکفیری که در حق پیروان مذهب اهل البیت (ع) صادر می‌شود.

شیخ عیسی قاسم درپایان تاکید کرد که نباید از میزان قدرت و حجم جنبش مردمی کاسته شده و باید در مسیر مسالمت آمیز خود باقیمانده و بدون از هرگونه شبهه خشونت ادامه یابد. وی افزود که دولت توانایی اصلاح و انجام فوری آن را داشته اما به شدت از این امر امتناع می‌کند.

Share/Save/Bookmark