سردار ادیبی خبر داد؛
تصویب ایجاد یادمان شهدای دارلک
پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۶
کد مطلب : 11067
تهران-اهیان نور-دبیر ستاد مرکزی راهیان نور کشور از تصویب ایجاد یادمان شهدای دارلک مهاباد در جلسه شورای سیاست‌گذاری راهیان نور خبر داد.
تصویب ایجاد یادمان شهدای دارلک
به گزارش راهیان نور، سردار نادر ادیبی دبیر ستاد مرکزی راهیان نور کشور با اشاره به برگزاری جلسه شورای سیاست‌گذاری راهیان نور کشور در تاریخ 27 مهرماه 1396، خبر داد: موضوع ایجاد یادمان شهدای دارلک مهباد با محوریت نمایش حماسه‌های مرتبط، در دستور کار شورای سیاست گذاری راهیان نور کشور قرار گرفت که در نهایت  و بعد از بحث و بررسی اعضا، ایجاد این یادمان به تصویب این شورا رسید.


وی افزود: مرحله مطالعاتی این یادمان در ستاد مرکزی راهیان نور کشور در حال انجام است که بعد از این مرحله، طراحی و ساخت این یادمان آغاز خواهد شد.

دبیر ستاد مرکزی راهیان نور کشور گفت: در راهیان نور شمال غرب کشور با سوژه‌های بسیاری در حوزه دفاع مقدس روبرو هستیم. در این منطقه مردم همزمان و همراه با نیروهای مسلح به مقابله با گروهک های ضد انقلاب و رژیم بعث پرداختند، لذا تبیین این حوادث مهم در یادمان‌ها و راهیان نور این خطه در دستور کار قرار دارد.

سردار ادیبی هدف از پرداخت موضوعی به راهیان نور شمالغرب را یادآوری حماسه‌های افتخارآفرین به مردم دانست و گفت: به دنبال تقویت موضوع محوری در راهیان نور شمالغرب و غرب هستیم.


گفتنی است که یادمان شهدای دارالک در 95 کیلومتری ارومیه و از بخش های تابعه شهرستان مهاباد و در 15 کیلومتری شمال این شهرستان واقع شده است که یادآور حماسه های فراوان رزمندگان اسلام و مقاومت عشایر و مردم انقلابی این منطقه و معراجگاه شهیدان زیادی می باشد.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark