حجت الاسلام انصاری :
سبک زندگی شهدا روایت گر فرهنگ ایثار و شهادت است
سه شنبه ۸ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۰
کد مطلب : 9457
یادمان والفجر 8 - جهاد رسانه ای شهید رهبر، راوی دفاع مقدس گفت : در راهیان نور مردم عزیز ایران از تمام نقاط کشور و حتی خارج از کشور برای زیارت شهدا به مناطق عملیاتی جنوب اعزام می شوند.
سبک زندگی شهدا روایت گر فرهنگ ایثار و شهادت است
به گزارش راهیان نور، حجت الاسلام میثم انصاری، کارشناس مذهبی و راوی جوان دفاع مقدس در گفت وگو با خبرنگار جهاد رسانه ای شهید رهبر، گفت: در راهیان نور مردم عزیز ایران از تمام نقاط کشور و حتی خارج از کشور برای زیارت شهدا به مناطق عملیاتی جنوب اعزام می شوند و از یادمان های هشت سال دفاع مقدس که محل رشادت ها و از خود گذشتگی های رزمندگان اسلام است بازدید می کنند.
 
وی با بیان اینکه تعریف سبک زندگی شهدا، زمینه ای ترویج فرهنگ شهادت را در زائران بوجود می آورد، افزود : آشنایی با سبک زندگی شهدا و فرهنگ جهاد و شهادت باعث می شود در زندگی مردم تحول ایجاد شود و مردم سبک زندگی شهدا را در زندگی خود به کار گیرند.
 
این روایت گر دفاع مقدس با اشاره به  نقش ائمه جمعه و جماعت در راهیان نور افزود: روحانیت در بحث راهیان نور مشوق و مبلغ خوبی هستند مخصوصا اگر خودشان در جنگ سابقه داشته باشند. روحانیون با بیان خاطرات دفاع مقدس در کاروان ها تاثیر به سزایی خواهند داشت. 
 
وی نقش روحانیت در روایت گری را نقش تعیین کننده ای دانست و افزود:  اگر روحانیت در این عرصه آموزش های لازم را ببینند از جمله روایتگری، ادوات نظامی، شناخت اصطلاحات نظامی و تطبیق آن با آیات و روایات و به کاربردن آنها در جای خود تاثیر زیادی در بین زائران راهیان نور خواهد داشت.

انتهای پیام/
مجید عبدالرحیمی / خبرنگار افتخاری راهیان نور
یادمان والفجر8Share/Save/Bookmark