راهیان نور شمال غرب کشور
مجموعه گزیده وصیت‌نامه‌های شهدای کردستان منتشر شد
چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۴
کد مطلب : 10367
سنندج - جهاد رسانه ای شهید رهبر، مجموعه سه جلدی کتاب‌های گزیده‌‌ای وصیت‌نامه‌های شهدای کردستان با موضوع «امام حسین(ع)، عاشورا و معارف در کلام شهدا»، «امام خمینی(ره) و ولایت فقیه در کلام شهدا» و «شهید و شهادت در کلام شهدا» از سوی معاونت فرهنگی و امور اجتماعی اداره هنری، اسناد و انتشارات بنیاد شهید استان کردستان منتشر شد.
مجموعه گزیده وصیت‌نامه‌های شهدای کردستان منتشر شد
به گزارش راهیان نور، مجموعه سه جلدی کتاب‌های گزیده‌‌ای وصیت‌نامه‌های شهدای کردستان با موضوع «امام حسین(ع)، عاشورا و معارف در کلام شهدا»، «امام خمینی(ره) و ولایت فقیه در کلام شهدا» و «شهید و شهادت در کلام شهدا» از سوی معاونت فرهنگی و امور اجتماعی اداره هنری، اسناد و انتشارات بنیاد شهید استان کردستان منتشر شد.

 
جلد اول این مجموعه که با عنوان «امام خمینی(ره) و ولایت فقیه در کلام شهدا» است که در برگیرنده بخشی از وصیت‌نامه 128 شهید استان کردستان درباره امام خمینی(ره) است، در قطع پالتویی و در 133 صفحه به چاپ رسیده است.

 
جلد دوم این مجموعه که با عنوان «امام حسین(ع)، عاشورا و معارف در کلام شهدا» است در برگیرنده بخشی از وصیت‌نامه 82 شهید استان کردستان درباره واقعه عاشورا و امام حسین (ع) است که در قطع پالتویی و در 92 صفحه به چاپ رسیده است.

 
جلد سوم این مجموعه نیز با عنوان «شهید و شهادت در کلام شهدا»، در برگیرنده بخشی از وصیت‌نامه 96 شهید استان کردستان درباره شهادت است که در قطع پالتویی و در 102 صفحه به چاپ رسیده است.

 
در مقدمه این کتاب آمده است: «شهدا ستارگانی بودند که از قلب خورشید، روشنایی گرفتند و با روشنایی خویش پرده‌ تاریک تجاوز را دریدند و روشن‌خانه‌ای از امنیت و آزادی بنا نهادند. مسلم است، شهدا به خاطر آنکه خود راهنما بودند، سخنان آنان نیز می‌تواند راهنمایی به سوی سعادت و سربلندی باشد. پیام‌های شهدا نمودی از پیام حسین(ع) است. همان پرچمداری که در بحبوحه‌ ظلم یزیدیان ستمکار به پا خاست و ندای دادخواهی و ظلم ستیزی را سر داد.

 
پیام‌های شهدا، آتشفشانی است که آهنگ بیداری و دوری از غفلت را به فوران می‌نشیند. حضرت امام خمینی (ره) که وصیت‌نامه‌ الهی سیاسی او سمتی به سوی ساحل و رهایی و افتخار می‌باشد، وصایای شهدا را به دقت مطالعه می‌کرده و در آن‌ها به تامل می‌نشسته‌اند. ایشان بارها و بارها در سخنان خود، به مطالعه‌ وصایای شهدا و دقت در آن‌ها تاکید فرموده و پیام‌های شهدا را وسیله‌ بیداری و ارشاد مردم معرفی کرده‌اند».

 
انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark