مدیر موسسه روایت سیره شهدا
باید الگوهای زندگی خود را از دفاع مقدس بگیریم
سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۰
کد مطلب : 11204
تهران - راهیان نور، حجت الاسلام ماندگاری با اشاره به فرهنگ غنی دفاع مقدس تاکید کرد: باید الگوهای زندگی خود را از دفاع مقدس بگیریم.
باید الگوهای زندگی خود را از دفاع مقدس بگیریم
به گزارش راهیان نور، حجت الاسلام «محمدمهدی ماندگاری» مدیر موسسه روایت سیره شهدا در دومین روز از هشتمین همایش راویان دفاع مقدس که در دانشگاه آزاد اسلامی در حال برگزاری است، اظهار داشت: دفاع مقدس برگرفته از فرهنگ عاشورایی است و رکن اصلی زندگی عاشورایی، ولایتمداری است.
 
وی افزود: هر جایی که با مدیریت عاشورایی پیش رفتیم به نتیجه رسیدیم، برای مثال همانطور که در دفاع مقدس با مدیریت و فرهنگ عاشورایی به پیروزی دست یافتیم، با استفاده از همان مدیریت در دفاع از حریم اهل بیت نیز به نتیجه رسیدیم.
 
مدیر موسسه روایت سیره شهدا بیان کرد: مدیریت عاشورایی دفاع مقدس باید وارد زندگی‌هایمان شود که گام نخست آن ایمان به غیب است، گام دوم آن ولایتمداری است و گام سوم آن این است که نسبت به مسائل فهم ولایی پیدا کنیم.
 
حجت الاسلام ماندگاری ادامه داد: ما دو نوع روایتگری داریم یکی روایت جنگ است که به جغرافیا و تاکتیک عملیاتی می‌پردازد و دیگری روایت گنج است که در این روایت فرمول‌ها و درس‌های عبرت‌آموز زندگی مجاهدان فی سبیل الله عنوان می‌شود.
 
وی با اشاره به فرهنگ غنی دفاع مقدس تاکید کرد: باید الگوهای زندگی خود را از دفاع مقدس بگیریم.
 
حجت الاسلام ماندگاری با تاکید بر آموزش و مطالعه در حوزه روایتگری خاطرنشان کرد: هرگاه احساس کنیم که دیگر نیاز به آموزش نداریم، این در واقع سرآغاز طغیان ما خواهد بود.
 
وی در پایان گفت: راوی ما باید از 5 خصیصه سواد، سلیقه، سوز، سلامت و سعه صدر برخوردار باشد.
 
انتهای پیام/Share/Save/Bookmark