نماینده اراک، خنداب و کمیجان در مجلس؛
راهیان نور تقویت کننده روحیه انقلابی در نسل جوان است
يکشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۱
کد مطلب : 11060
اراک-راهیان نور- نماینده اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: برگزاری اردوهای راهیان نور اقدامی تاثیرگذاری به منظور تقویت روحیه دینی و انقلابی در نسل جوان است.
راهیان نور تقویت کننده روحیه انقلابی در نسل جوان است
 به گزارش راهیان نور، نماینده اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی روز شنبه در مراسم اعزام اولین گروه دانش آموزی کاروان راهیان نور استان مرکزی به مناطق عملیاتی جنوب در اراک اظهار داشت: اعزام دانش آموزان به مناطقی مثل شلمچه از طریق کاروان راهیان نور باعث آشنایی بیشتر آن ها با مناطق عملیاتی سال های دفاع مقدس می شود و رشادت های شهدا و ایثارگران را برای این نسل تبیین می کند.
 

 علی اکبر کریمی افزود: همچنین توضیحات راویان برای دانش آموزان باعث آشنایی بیشتر نسل جدید با رشادت ها، ایثار و گذشت شهدا، فرماندهان شهید و عملیات هایی که در این مناطق اتفاق افتاده است می شود.
 

وی در مورد فواید اردوهای راهیان نور بیان داشت: قطعا این موارد تقویت کننده روحیه انقلابی و ایثارگری در دانش آموزان می شود که دستاورد بسیار خوبی برای ساخت شخصیت آن ها دارد.
 

نماینده اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان ساخت: این سفر نسل جدید را با مناطق جغرافیایی، مناطق جنگی و مرزی کشور آشنا می سازد که به لحاظ علمی و آشنایی های عمومی هم برای این افراد بسیار مفید واقع خواهد شد.
 

همچنین در این مراسم محمدرضا رضایی، فرمانده سپاه ناحیه اراک گفت: در سال تحصیلی جدید پنج هزار دانش‌آموز از نقاط مختلف این شهرستان به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام خواهند شد.
 

وی افزود: هر کاروان راهیان نور دانش‌آموزی شامل حدود ۲۵۰ دانش‌آموز است که همراه با یک روحانی و یک راوی دفاع مقدس در قالب شش دستگاه اتوبوس از مناطق عملیاتی بازدید می‌کنند.
 

فرمانده سپاه ناحیه اراک خاطرنشان ساخت: اعزام در این مرحله تا اسفندماه سال جاری ادامه خواهد داشت و دانش آموزان در دو مرحله قبل و بعد از امتحانات دوره اول سال تحصیلی جدید به مناطق عملیاتی اعزام می‌شوند.Share/Save/Bookmark