فراخوان «توشه ماندگار» سنت وقف در راهیان نور
پنجشنبه ۵ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۳۶
کد مطلب : 6706
از تمامی علاقمندان به نشر فرهنگ ایثار و جهاد و شهادت در راهیان نور بویژه خیٌرین عزیز دعوت می گردد در رابطه با موضوعات پیشنهاد شده زیر و ظرفیت های موجود خود آمادگی خود را به ستاد مرکزی راهیان نور کشور اعلام نمایند
فراخوان «توشه ماندگار» سنت وقف در راهیان نور

به گزارش خبرنگار راهیان نور، وقف یکی از نیکی­‌های سترگ و همیشه سود رسان است که از نظر اخلاقی، بارزترین تجلی روحیه تعاون اجتماعی و پیشی­‌گرفتن در نیکی­‌ها شمرده می‌­شود، در واقع وقف، کار نیکی است که در سامان­دهی زندگی فردی و اجتماعی، نقش فراوانی دارد.


این نهاد، در دوره­‌های پیش از اسلام وجود داشته و پس از اسلام، با تأثیرپذیری از جهان­‌بینی اسلامی، به صورت استوار و جهت ­دار مطرح می­‌شود و در زمینه­‌های مختلف اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی به جریان خود ادامه می­‌دهد.


وقف از عوامل اثرگذار شکوفایی تمدن و پیشرفت در عرصه‌­های گوناگون جوامع اسلامی به شمار می­رود، زیرا وقف، یکی از­ نشانه­‌های بارز اهتمام به امور مسلمانان است و برای آنان که در صدد کسب نیکی­‌ها و جلب رضایت حق تعالی هستند، بزرگ‌­ترین و معتبرترین توشه برای آخرت به شمار می‌­آید.

در حقیقت وقف، مصداق روشنی از تعاون، انفاقی بدون منت و احسانی به دور از تحقیر دیگران است، و شاید کامل‌­ترین تعریف وقف، تعمیم ثروت و نقش وقف، در شمار مسائل اقتصادی باشد و همواره علما و محققان دین آن را از جمله عقود بر شمرده‌­اند.

و در یک کلمه وقف چشمه‌ای است جوشان که توسط واقف ایجاد و خیر مادی آن به سوی مردم و فیوضات معنویش به سوی واقف جاری است.
فراخوان « توشه ماندگار » با هدف ایجاد نگرش جدید به نقش وقف در راهیان نور و به منظور توسعه و ترویج فرهنگ وقف برای شهدا در عظیم ترین فعالیت فرهنگی تربیتی کشور از سوی ستاد مرکزی راهیان نور کشور ارائه می شود.

رشد کمی و کیفی موقوفات راهیان نور در حوزه ترویج، تبلیغ و معرفی و ایجاد زمینه لازم برای توسعه و گسترش عمل به سنت حسنه وقف در سطوح مختلف جامعه از طریق سنت حسنه راهیان نور مدنظر است.

بر این اساس، از تمامی علاقمندان به نشر فرهنگ ایثار و جهاد و شهادت در راهیان نور بویژه خیٌرین عزیز دعوت می گردد در رابطه با موضوعات پیشنهاد شده زیر و ظرفیت های موجود خود آمادگی خود را به ستاد مرکزی راهیان نور کشور (معاونت یادمان ها) اعلام نمایند:


زیرساخت های یادمان های دفاع مقدستوسعه و تملک یادمان های دفاع مقدس    
عرصه های فرهنگی راهیان نورتجهیزات یادمان های دفاع مقدس
ساخت و ساز و میاحث عمرانی مهندسیاماکن اسکان و حمل و نقل زائرین راهیان نور
تغذیه و آشپزخانه های راهیان نور تجهیزات فضاسازی و گویاسازی یادمان هاراه های تماس:
سامانه ملی راهیان نور:     096313
پیامک:                             30001414
تماس تلفنی:         63-88346661-021

Share/Save/Bookmark