اعلام فراخوان چهارمین جشنواره «اسوه‌های صبر و مقاومت»
چهارشنبه ۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۴۲
کد مطلب : 8171
فراخوان چهارمین جشنواره «اسوه‌های صبر و مقاومت» از سوی سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس اعلام شد.
اعلام فراخوان چهارمین جشنواره «اسوه‌های صبر و مقاومت»
به گزارش فرهنگی راهیان نور، سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس فراخوان چهارمین جشنواره «اسوه‌های صبر و مقاومت» را اعلام کرد.

در بخش علمی این فراخوان به نگارش مقاله‌هایی در محور ویژگی‌های زن حقیقی در گفتمان رهبری با تأکید بر مشارکت زنان در نهضت بیداری اسلامی، نقش تربیتی و انسان ساز زنان در شکل گیری شخصیت‌های انسان‌های آزاد و مجاهد، تبیین شاخص‌های گفتمان رایج در میان خانواده‌های رزمندگان به ویژه همسرانشان در دوران دفاع مقدس پرداخته می‌شود.

از دیگر موارد این بخش می‌توان به مولفه‌های بارز سبک زندگی جهادی در دوران انقلاب و دفاع مقدس، نقش بانوان در تحقق تمدن نوین اسلامی با تاکید بر تأثیرپذیری از زندگی حضرت زهرا (س) و مبارزات آزادی خواهانه زنان در بیداری اسلامی اشاره کرد.

همچنین در بخش ادبی، هنری نیز علاقه‌مندان می‌توانند دل نوشته، مستند، شعر، داستانک، تله فیلم یا عکس با موضوعاتی پیرامون زنان و مدافعان حرم، زنان، انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، مشارکت بانوان در مقایسه با جنگ نرم، مشارکت بانوان در نهضت‌های بیداری اسلامی در کشورهای غرب آسیا و مشارکت بانوان در تمدن سازی نوین اسلامی به دبیرخانه ارسال کنند.

علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را تا 15 بهمن ماه 95 به دبیرخانه جشنواره واقع در خیابان مطهری، خیابان میرعماد، ساختمان پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس، طبقه هفتم، سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس، حوزه مدیریت فرهنگی ارسال کنند.

اعلام فراخوان چهارمین جشنواره «اسوه‌های صبر و مقاومت»

Share/Save/Bookmark