اعزام 12 هزار دانش آموز کردستانی به اردوهای راهیان نور
دوشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۰
کد مطلب : 10922
سنندج - راهیان نور، مسئول بسیج دانش آموزی استان کردستان گفت: امسال سهمیه استان در اعزام دانش آموزان به اردوهای راهیان نور 12 هزار است که به جنوب و غرب کشور اعزام خواهند شد.
اعزام 12 هزار دانش آموز کردستانی به اردوهای راهیان نور
به گزارش راهیان نور، محمد رضا مومنی در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: سهمیه اعزام دانش آموزان استان به یادمان های دفاع مقدس در جنوب کشور سه هزار نفر و به مناطق عملیاتی غرب کشور نیز 9 هزار نفر است.

وی افزود: در مرحله اول هفت هزار نفر از دانش آموزان شامل پنج هزار دانش آموز پسر و 2 هزار دانش آموز دختر در تابستان امسال از یادمانهای دفاع مقدس شهرهای بانه و مریوان و سنندج بازدید کردند.

مسئول بسیج دانش آموزی استان کردستان ادامه داد: 2 هزار نفر باقی مانده اعزام به غرب کشور و سه هزار نفر سهمیه جنوب کشور نیز تا پایان سال جاری اعزام می شوند.

به گفته وی آیین افتتاحیه اردوهای راهیان نور دانش آموزی استان کردستان در سال تحصیلی جدید همزمان با سراسر کشور 12 مهر ماه جاری برگزار می شود.

مسئول بسیج دانش آموزی استان کردستان آشنایی دانش آموزان با فرهنگ دفاع مقدس و دلاورمردی و از خودگذشتگی های رزمندگان در آن دوران را از مهم ترین اهداف اردوهای راهیان نور اعلام کرد.

وی با تاکید بر ضرورت اجرای برنامه های فرهنگی، خواستار رفع موانع و چالش ها و برگزاری مطلوب و با کیفیت اردوهای راهیان نور در سال تحصیلی جدید شد.

در سال 95 سهمیه استان کردستان در اعزام دانش آموزان به اردوهای راهیان نور و بازدید از مناطق عملیاتی غرب، جنوب و شمال غرب کشور 18 هزار نفر بود.

انتهای پیام/Share/Save/Bookmark