با حماسه سازان؛
حماسه بانوی عرب سوسنگردی در جنگ تحمیلی
دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۸
کد مطلب : 11003
سوسنگرد - راهیان نور، بانو مجیده نگراوی زن شیردلی است که به تنهایی 6 سرباز و افسر عراقی را با زیرکی خلع سلاح کرد و به اسارت درآورد.
حماسه بانوی عرب سوسنگردی در جنگ تحمیلی
به گزارش راهیان نور، بانو مجیده نگراوی زن شیردلی است که به تنهایی 6 سرباز و افسر عراقی را با زیرکی خلع سلاح کرد و به اسارت درآورد.
 
رهبر انقلاب به همین سبب او را تشویق کرد. او درباره عملیات حماسی خود می گوید: «وقتی ارتش عراق در حمیدیه شکست خورد، سربازان دشمن با اضطراب و سراسیمه پا به فرار گذاشتند.

در مسیر خود با تیراندازی به سوی مردم، سعی داشتند از دست آنها فرار کنند؛ ولی راه رسیدن به مرز را بلد نبودند. من نیز مانند دیگران منتظر فرصتی برای دستگیری نیروی دشمن بودم.

زمانی که شش تن از افراد متجاوز، نزدیک منزل ما رسیدند، به آنها گفتم: «اگر جلوتر بروید، در محاصره مردم و نیروهای سپاه قرار می گیرد و کشته می شوید.» گفتند: «پس چه کار کنیم؟» گفتم: «فورا داخل خانه بروید و در اتاق پذیرایی بنشینید و اسلحه خود را درآورید تا آن را پنهان کنم.» آنها به گفته من عمل کردند. وقتی خلع سلاح شدند، از پشت، در اتاق را قفل کردم و مردم را صدا زدم. و با اسلحه غنیمتی از آنها شش تن عراقی را به سوی مسجد بردم.
 
بعدا به خاطر این کار و مواردی دیگر که در شهر انجام دادم، مورد لطف و محبت رهبر معظم انقلاب قرار گرفتم.

انتهای پیام/Share/Save/Bookmark